Košarkaši Šanca svladali Rudar sa 98:90, karlovačke košarkašice poražene od jakih Zagrepčanki

Košarkaši Šanca svladali Rudar sa 98:90, karlovačke košarkašice
poražene od jakih Zagrepčanki

Košarkaši Šanca u pravi čas prekinuli su crni niz poraza. U devetom kolu Druge lige Zapad ugostili su košarkaše Rudara iz Labina i nakon dobre utakmice u kojoj su bili bolja ekipa svih 40 minuta došli do vrijedne pobjede rezultatom 98:90.

Karlovčani su na poluvremenu imali 12 pogodaka prednosti, a u drugom dijelu više manje bez problema održavali su prednost, iako su Labinjani cijelo vrijeme bili "tu negdje", no nisu imali snage, niti su im to domaći košarkaši dozvolili, za pravi preokret.

Svakako treba izdvojiti sjajnu partiju Češkovića koji je upisao čak 41 poen, dok je Vladić dodao 25.

Nakon vrijedne pobjede na gostovanju u Slavonskom Brodu, mlade karlovačke košarkašice, pak, čekao je novi težak suparnik u Drugoj ligi Centar i još jedno pomalo nezgodno iskustvo, ali sve to s vremenom bi trebalo pokazati i svoju korist. Košarkašice Zagreba u ovom trenutku su prejake za neiskusne Karlovčanke i to su pokazale već u prvoj četvrtini koju su dobile s visokih 23:7. Domaće su potom uspostavile ravnotežu i u drugoj i trećoj četvrtini igrale prilično ravnopravno - na odmor se otišlo s rezultatom 17:41, a nakon treće četvrtine bilo je 34:58. U posljednjoj dionici opet su Zagrepčanke uspjele stvoriti veću razliku te na kraju slavile sa 82:44.