Košarkaši Šanca poraženi u Zagrebu od Verna 91:80, u subotu u Karlovcu gostuje Borovo

Košarkaši Šanca poraženi u Zagrebu od Verna 91:80, u subotu u
Karlovcu gostuje Borovo

Brojne ozljede i tanak igrački kadar opet su bili jedan od glavnih razloga za poraz košarkaša Šanca u Kvalifikacijskoj ligi za A-1 ligu. Protiv jakog suparnika, momčadi Verna koja se s Jazinama i Kaštela Ribolom bori za ulazak u prvoligaško društvo, poraženi su 91:80, ali u prvom dijelu bili su potpuno ravnopravni pa čak i vodili. Nakon prve četvrtine bilo je 24:19 za Šanac, a na poluvrijeme se otišlo s prednošću Karlovčana 44:41.

U egalu su se karlovački košarkaši držali još par minuta u trećoj četvrtini, a onda je došlo do presudnog pada i nakon treće četvrtine Vern je već bio na nedostižnih 74:58. U posljednjoj dionici Šanac je opet došao do daha, uspio stići i do 82:76 i imao napad, ali Vern je bolje odigrao završnicu i zasluženo osvojio bodove.

Iznimno raspoložen bio je Kraljić sa 34 poena, Gilbert je dodao 18 koševa i 14 skokova, a Gazić 17 koševa i 12 skokova. Beber je upisao 7, a Škrtić 4 poena. Igrali su još Požar i Kragulj koji je bio najbolji asistent s 5 asistencija.

U subotu u Karlovcu gostuje momčad Borova.