Košarkaši Šanca u petom kolu Prve lige u dramatičnoj završnici poraženi od zagrebačkog Bosca 87:89

Košarkaši Šanca u petom kolu Prve lige u dramatičnoj završnici
poraženi od zagrebačkog Bosca 87:89

Nakon velike borbe i susreta punog preokreta, košarkaši Šanca u petom kolu Prve lige ipak su izgubili na svom parketu od zagrebačkog Bosca rezultatom 87:89. Iz završne perspektive može se reći kako je vjerojatno presudna bila prva četvrtina, odnosno očajan ulazak Karlovčana u susret. Krenulo je sa 0:7, ubrzo je bilo 5:20 pa i, pred kraj prve četvrtine, najveća prednost gostiju - 10:29. U drugoj četvrtini malo su se približili Karlovčani, no pravi preokret uslijedio je u trećoj, posebno u periodu od 25. do 28. minute kada su košarkaši Šanca sjajnom serijom od 45:56 stigli do prvog vodstva na susretu - 57:56.

Na posljednji odmor otišlo se s neriješenih 65:65, a tada je ponovno bolje zaigrao Bosco. Gosti su bili precizniji i sigurniji i u 35. minuti na semaforu je 69:77. Kreće nova serija domaćih, vodstvo 78:77, ali po drugi puta ne koriste Karlovčani trenutak i opet popuštaju. Ubrzo je 78:83, ali u samu završnicu ulazi se s izjednačenih pozicija. Australac Gilbert koji je prošle godine igrao za Šanac pa potpisao za Cibonu od kuda je poslan na "kaljenje" u Bosco, 24 sekunde prije kraja dovodi goste u prednost 88:85, a 10 sekundi prije kraja Češković koristi oba slobona bacanja i smanjuje na "pola koša". Iznimno brzo rade domaći prekršaj, a gosti koriste samo jedno slobodno bacanje - i dalje je do kraja 10 sekundi, a rezultat je 89:87. Brzo i spretno su košarkaši Šanca organizirali napad, ali nije bilo sreće - prvo Panjević, a potom i Josipović su neprecizni i gosti slave vrijednu pobjedu.

Sada slijedi trotjedna stanka zbog reprezentativnih obaveza, a nakon nje Šanac početkom prosinca očekuje gostovanje kod splitskog Universitasa. Prvi domaći susret je 9. prosinca protiv Borova.

Recimo još da su danas za Šanac igrali: Češković 30, Legović 13, Panjević 5 (11 skokova), Tomić 6, Josipović 14, Škrtić, Lipak 12, Mileta 7, Požar i Mataković.