Košarkaši Šanca u ogledu 14. kola kvalifikacija za A-1 ligu svladali Borovo rezultatom 80:74

Košarkaši Šanca u ogledu 14. kola kvalifikacija za A-1 ligu
svladali Borovo rezultatom 80:74

Karlovački košarkaši u 14. kolu kvalifikacijske lige za plasman u A-1 ligu dočekali su na svom parketu Borovo i teže od očekivanja došli do pobjede rezultatom 80:74. Kažemo teže od očekivanja, jer u Vukovaru su košarkaši Šanca slavili sa čak 36 koševa razlike, a i ovdje su susret otvorili s laganih 6:0, no možda je sve to dovelo i do određenog podcjenjivanja suparnika, ili preopuštenog pristupa pa su gosti dugo bili u egalu ili vodstvu. Nakon prve četvrtine bilo je 17:21, a u 12. minuti na semaforu je bilo 20:26 i tada je Šanac lijepom serijom od 13:2 preokrenuo rezultat i poveo sa 33:28. Do poluvremena ipak se vodila izjednačena borba, a u maloj prednosti bili su Karlovčani - 41:38.

Sredinom treće četvrtine Šanac je novom malom serijom pobjegao sa 46:44 na 54:44 i nastavio u tom ritmu do posljednje stanke na koju se otišlo s prednošću domaćih 64:52. Nakon minutu i pol posljednje dionice bilo je i 71:52, a tada su Karlovčani potpuno popustili, bilo je očito i da su vrlo umorni i gosti su korak po korak stizali prednost i na 54 sekunde prije kraja tricom došli na zaostatak od samo tri poena - 75:72. U samoj završnici precizan i koncentriran ipak je bio Požar koji je prvo promašio tricu, ali odmah i sam ukrao loptu za još jedan napad Šanca, a potom 18 sekundi prije kraja riješio pitanje pobjednika tricom za 78:72. Gosti su brzo smanjili na 78:74, a onda je opet Požar mirno položio za konačnih 80:74.

Dominic Gilbert bio je najbolji u sve tri glavne statističke kategorije - 27 poena, 13 skokova i 6 asistencija, a imao je i najviše ukradenih lopti - 3. Požar je uz činjenicu da je na kraju riješio domaće muka imao 16 poena i 7 skokova, Gazić 14 poena i 10 skokova, a Beber 12 poena i 7 skokova. Kraljić je dodao 7 poena, a Škrtić 4.

Nakon ove pobjede karlovački košarkaši su na petom mjestu ljestvice, a u sljedećem kolu Šanac gostuje kod momčadi Podravca.