Košarkaši Šanca napokon odigrali pravu utakmicu i uvjerljivo slavili protiv Kraljevice s visokih 97:72

Košarkaši Šanca napokon odigrali pravu utakmicu i uvjerljivo
slavili protiv Kraljevice s visokih 97:72

U četvrtom kolu Druge lige Zapad košarkaši Šanca ostvarili su prvu pobjedu, ali vrlo uvjerljivu koja tako budi nadu da će u nastavku sezone pružati puno uvjerljivije partije. U ogledu protiv Kraljevice, dvostruko važnom zato jer su i gosti nakon prva tri kola bili bez pobjede, Karlovčani su u drugom dijelu susreta slomili otpor gostiju i na kraju zabilježili vrlo uvjerljivu pobjedu - malo je nedostajalo da dođu i do "stotke".

Nakon prvog dijela vodili su gosti sa 26:20, no već u drugoj četvrtini okrenuli su Karlovčani predvođeni iskusnim Češkovićem. Na odmor se otišlo s rezultatom 44:42 za domaće, a u trećoj četvrtini ta je prednost narasla na 70:60. Još uvijek su se koliko-toliko dobro držali gosti, no trener Gašparović ipak je na startu posljednje četvrtine odlučio pružiti Češkoviću prigodu za odmor. Kocka se isplatila, mladi karlovački košarkaši, sada predvođeni sigurnim Požarom, ne samo da nisu prokockali već su i povećali prednost na 79:64. Vratio se Češković još malo za potvrdu pobjede, a na kraju Šanac je slavio s visokih 97:72.

Igrali su: Požar 19, Jakara, Marjanović, Stipić 2, Manjerović 3, Penić 12, Ćosić 12, Katić, Vladić 17, Mataković, Češković 32.

U sljedećem kolu karlovački košarkaši gostuju u Kastvu.