Košarkaši Šanca iako znatno oslabljeni, slavili na gostovanju kod Rudeša rezultatom 70:59

Košarkaši Šanca iako znatno oslabljeni, slavili na gostovanju kod
Rudeša rezultatom 70:59

Bez tri standardna prvotimca - Josipovića, Novosela i Panjevića - karlovački košarkaši odigrali su odličnu utakmicu na gostovanju u Rudešu u 9. kolu kvalifikacijske lige za plasman u A-1 ligu košarkaša. Iako su na parket tijekom utakmice izlazila samo šestorica, ovog puta nije bilo popuštanja u završnici i Karlovčani su, prvenstveno na krilima zaista sjajnog Australca Dominica Gilberta, došli do pobjede rezultatom 70:59.

Prva je dionica pripala domaćima sa 14:11, a u tvrdoj utakmici na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 28:28, iako su domaći imali i prednost 26:18. Košarkaši Šanca odvojili su se u treću dionicu te se na posljednji odmor otišlo s prednošu karlovačkih košarkaša 52:45, a u posljednjoj četvrtini Rudešani su najozbiljnije zaprijetili četiri i pol minute prije kraja kada su tricom Dmitrovića došli na samo dva koša zaostatka - 59:57. No, do kraja susreta Karlovčani su ih odličnom obranom potpuno zatvorili i na kraju ostvarili pobjedu s ugodnih +11.

Najefikasniji je bio Kraljić sa 25 poena, no prvo ime susreta ipak je Gilbert sa 20 poena i 21 skokom. Kragulj je postigao 10 poena, Gazić ubiljeio 8 poena i 14 skokova, a listu strijelaca je sa 7 poena zaključio Beber. Igrao je još i Požar, a u sastavu su bili i Škrtić, Mataković, Ćosić i Vladić.

Nakon ove pobjede Karlovčani su na polovici natjecanja na solidnoj petoj poziciji. Sada im, pak, slijede tri vrlo teška susreta protiv tri momčadi koje su se apsolutno izdvojile na ljestvici i gotovo je 100% sigurno da će odlučivati o dva putnika u prvoligaško društvo. Već u srijedu u 18 sati u Karlovcu gostuju drugoplasirane zadarske Jazine, a potom Šanac ide na gostovanja trećeplasiranoj momčadi Kaštela Ribola i na kraju ovog neugodnog niza vodećem Vernu.