Košarkaši Šanca dva puta imali pobjedu protiv Istraunija u rukama, na kraju slavili Puljani sa 85:79

Košarkaši Šanca dva puta imali pobjedu protiv Istraunija u rukama,
na kraju slavili Puljani sa 85:79

Veliku prigodu da osvoje vrijedne bodove propustili su karlovački košarkaši u 13. kolu Prve lige, u kojem su u dvorani "Mihajlo Prezelj - Mitila" u OŠ Dubovac ugostili pulski Istrauni. U relativno izjednačenom susretu Karlovčani su dva puta imali pobjedu u rukama, ali oba puta dozvolili su gostima potpuni povratak i na kraju slavlje rezultatom 85:79.

Prvi puta činilo se da se susret prelomio u korist Karlovčana sredinom treće četvrtine kada je Šanac pobjegao na 55:43, a imali su domaći košarkaši i napad za još veću prednost. Tu je nekako došlo do prve velike krize u igri, do kraja treće četvrtine Puljani su stigli na 59:58, a početkom posljednje dionice i došli u vodstvo 59:60 - dakle, ukupno su u nešto više od pet minuta napravili seriju 17:4. Nisu se predali Karlovčani, opet su zaigrali dobro i opet se činilo da imaju pobjedu u svojim rukama, pogotovo minutu i pol prije kraja kada je Češković mirno pogodio za 77:73. Tu je, međutim, uslijedio raspad domaćih - u tridesetak sekundi Puljani su serijom 7:0 došli do prednosti 77:80, Josipović je realizirao slobodna bacanja za 79:80 na 41 sekundi prije kraja, ali do kraja karlovački košarkaši nisu više napravili ništa, a Puljani su rutinski realizirali slobodna bacanja za konačnih 79:85.

U sljedećem kolu košarkaše Šanca očekuje možda i najvažnija utakmica sezone u borbi za ostanak u Prvoj ligi. Gostuju u Virju kod Podravca, s kojim imaju isti omjer, a budući su ovog suparnika svladali u Karlovcu pobjeda bi bila dvostruko važna. Uz to, nakon Podravca slijedi niz vrlo teških utakmica u kojima je teško računati na bodove pa nije pretjerano reći da je ogled u Virju jedan od ključnih u proljetnom dijelu natjecanja.

Recimo još da su pod vodstvom trenera Gašparovića protiv Istraunija igrali: Češković 13, Panjević 6, Mileta 7, Josipović 23, Kraljić 21, Škrtić 9, Lipak, Mataković, Beber i Požar.