Košarkaši Šanca u drastično oslabljenom sastavu očekivano poraženi od zadarskih Jazina u 11. kolu kvalifikacija

Košarkaši Šanca u drastično oslabljenom sastavu očekivano poraženi
od zadarskih Jazina u 11. kolu kvalifikacija

Iako krajnji rezultat to baš i ne pokazuje, košarkaši Šanca u drastično oslabljenom sastavu (bez Josipovića, Panjevića i Novosela) zapravo su pružili sasvim solidan otpor zadarskim Jazinama u 11. kolu kvalifikacijske lige za A-1 ligu košarkaša. Pobjeda Zadrana, mora se priznati, nije bila upitna unatoč domaćih 5:0 u prvoj minuti susreta. No, Karlovčani u čijem je sastavu trener Branko Bašović opet koristio samo šest košarkaša, držali su kakav-takav priključak i bili u pristojnom zaostatku sve do 37. minute. Tada je bilo 65:75, no u samoj završnici domaći više nisu imali snage, a raspucani Zadrani to su iskoristili za (pre)visoku pobjedu rezultato 90:68.

Nezadrživ je za Jazine bio Mate Mrva sa 41 poenom, dok je kod Karlovčana najbolji učinak opet imao Australac Gilbert sa 24 poena i 9 skokova. Vrlo solidan danas je bio mladi Požar sa 15 poena i 5 skokova, Kraljić je postigao 11 poena, Gazić 8 (uz 7 skokova), Beber 7, a Kragulj 3.

Karlovčanima sada slijede dva teška gostovanja, kod dva izravna konkurenta Jazinama u borbi trojca za plasman u A-1 ligu - prvo gostuju kod Kaštela Ribole, a zatim kod zagrebačkog Verna.