Korana opet dominira pripremnim turnirima - nakon Turnja najbolji i na najstarijem hrvatskom turniru u Gornjem Mekušju

Korana opet dominira pripremnim turnirima - nakon Turnja najbolji i
na najstarijem hrvatskom turniru u Gornjem Mekušju

Najdugovječniji hrvatski nogometni turnir koji se kontinuirano igra, onaj u Gornjem Mekušju, doživio je proteklog vikenda svoje 66. izdanje. Kao i prošle godine, pobjednik je NK Korana s Turnja, koja tako nastavlja svoj sjajan niz igara na pripremnim turnirama - podsjetimo, Turanjci su prošle sezone pred početak prvenstva igrali na tri turnira i sva tri osvojili (Turanj, Gornje Mekušje i Donje Mekušje), a ove su pripreme otvorili s dva nova trijumfa - prije tjedana dana na svom turniru na Turnju, a sada su najbolji bili i na tradicionalnom turniru NK Vatrogasca.

Najzanimljiviji je zapravo bio prvi polufinalni ogled između Korane i Kupe. U "riječnom derbiju" Korana je slavila sa 3:2, dok je u drugom polufinalu domaćin Vatrogasac s lakih 4:0 svladao Draganić. U finalu je Korana sa 2:0 bila bolja od Vatrogasca, dok je treće mjesto pripalo Draganiću koji je sa 2:1 svladao Kupu. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Marin Perak iz Korane, najbolji vratar je Željko Šimag iz Vatrogasca, a najbolji strijelac Ivan Kondić, također iz Vatrogasca.

U sklopu turnira odigran je i susret mlađih pionira Korane i Vatrogasca, koji su sa 3:0 dobili mali Turanjci. Publici su se predstavili i najmlađi vatrogasci DVD Gornje Mekušje.