AKTUALNO

Kenijac Rop u sjajnom vremenu pobjednik elitne utrke 6. Karlovačkog cenera ispred Marokanca El Hassana i Etiopljanina Hussena

Kenijac Rop u sjajnom vremenu pobjednik elitne utrke 6. Karlovačkog
cenera ispred Marokanca El Hassana i Etiopljanina Hussena

Karlovčani su imali prigodu uživati u zaista pravoj svjetskoj utrci - riječ je, dakako, o elitnoj utrci 6. Karlovačkog cenera koja je okupila najjaču konkurenciju dosad, nažalost ne u idealnim vremenskim uvjetima no unatoč toga čak su dvojica atletičara 10 kilometara istrčala ispod 30 minuta. Oko 5 kilometara rame uz rame trčali su Kenijac Abel Kipet Rop i Marokanac El Hassan, da bi u drugoj polovici utrke kenijski atletičar ubacio u višu brzinu i uvjerljivo pobijedio praćen aplauzom mnogobrojne publike. Čini se da je ipak za sekundu ostao kratak i s vremenom 29:40 nije oborio rekord "Cenera" i najbrže utrke ikad održane u Hrvatskoj. Konačno vrijeme nije još službeno verificirano, na cilju su se mogle čuti i informacije da je Kenijac za sekundu bio brži, no trenutačno kraj njegovog imena stoji ovo vrijeme.

Treće mjesto osvojio je Etiopljanin Hussen, nakon kojeg su ciljem protrčala dva Slovenca - Puhar i Krevs, a zatim i najbolji hrvatski trojac, šestoplasirani Antun Pavelić, sedmoplasirani Bratulić i osmoplasirani Svalina.

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je odlična Mađarica Zita Kacser, izvrsna 12. u ukupnom poretku. Za njom su se plasirale dvije Hrvatice - Bojana Bojana Bjeljac i Matea Parlov, a treća od Hrvatica, ukupno četvrta, je Matea Matošević Hačić.

Na elitnu utrku odvažilo se i dvoje Karlovčana - u muškoj konkurenciji Mladen Lišnjić iz kluba RaN 047 zauzeo je 23. mjesto od 28 natjecatelja, dok je kod žena mlada Helena Valentić iz AK Karlovca bila 12. od 16 atletičarki.