Karlovčani na jednoj od najzahtjevnijih hrvatskih utrka Istra100 - Stanojević otrčao najdužih 168 km, Čavrak izvrstan na 66 km!

Karlovčani na jednoj od najzahtjevnijih hrvatskih utrka Istra100 -
Stanojević otrčao najdužih 168 km, Čavrak izvrstan na 66 km!
Goran Stanojević na cilju 168 kilometara duge utrke

U Istri je održana ultratrail utrka Istra100 ili "Sto milja Istre", na kojoj su u nekoliko kategorija nastupili i karlovački trkači. Najdužu dionicu, dugu 168 kilometara, uspješno je otrčao Goran Stanojević iz kluba RaN 047. Ovu izuzetno zahtjevnu utrku na kojoj je bilo i gotovo sedam kilometara uspona, Stanojević je završio za 40 sati, 52 minute i 19 sekundi. Time je, u vrlo jakoj međunarodnoj konkurenciji, ujedno zauzeo i vrlo solidno 13. mjesto od hrvatskih natjecatelja.

Najbolji rezultat, pak, postigao je Matija Čavrak iz Atletskog kluba Karlovac koji je na dionici dugoj 66,7 kilometara zauzeo odlično deveto mjesto i ujedno treće od hrvatskih natjecatelja, s vremenom 7 sati, 16 minuta i 28 sekundi.

Karlo Murn iz Karlovac Running Teama trčao je na dionici dugoj 109,7 kilometara i završio je za 21 sat, 26 minuta i 42 sekunde.

Na utrci je nastupio još jedan Karlovčanin, Hrvoje Fićurin, koji trči za jaskanski AK Jastreb 99. On se natjecao na dionici dugoj 66,7 kilometara, za koju mu je trebalo 10 sati, 31 minuta i 30 sekundi.