Karlovački rukometaši poraženi u Rijeci od Zameta sa 31:24 - sve odlučeno u osam minuta prvog dijela

Karlovački rukometaši poraženi u Rijeci od Zameta sa 31:24 - sve
odlučeno u osam minuta prvog dijela

Kada se sve zbroji, može se zaključiti da je susret između riječkog Zameta i Karlovca u devetom kolu Premijer lige odlučen između 17. i 25. minute prvog dijela. U tom su razdoblju, naime, karlovački rukometaši upali u krizno razdoblje koje je, pokazalo se, potpuno odlučilo susret. Od 7:7 u tom su dijelu susreta Riječani stigli do 14:9 i nakon toga sve do kraja susreta rutinski održavali prednost. Karlovac se više nije spustio ispod tri gola zaostatka, a Zamet je u završnici još malo i povećao prednost za konačnih 31:24.

Nakon ovog poraza Karlovac će ili ostati šesti ili pasti na sedmo mjesto, ovisi o to sutrašnjem ogledu Gorice i Varaždina. Sesvete, Metalac i Zamet ostat će još uvijek iza naših rukometaša, ali loša vijest je da ih u sljedećem kolu očekuje još jedno gostovanje, i to kod Dubrave, gdje teško mogu računati na bodove. Situacija nije kritična, ali jesu pomalo zabrinjavajuće vrlo mlake i blijede predstave Karlovčana u gostima, u kojima u posljednje vrijeme ili "padaju bez ispaljenog metka", kao što je bilo slučaj protiv Metalca i Zameta, ili upadaju u nevjerojatne krize kao što je bio slučaj u Vinkovcima gdje su u 42. minuti vodili sa šest pogodaka prednosti i na kraju izgubili. Nesumnjivo da ulogu igraju i ozljede ključnih igrača, poglavito Obranovića koji je u punoj formi bio nezadrživ za protivničke obrane i vratare, a u posljednjim utakmicama njegov je učinak jedva prosječan - nakon, nadamo se brzog, potpunog oporavka trebao bi to biti veliki dodatni adut Karlovčanima.

U Rijeci su večeras igrali: Karić (8 obrana), Radočaj (4+2 obrane), Glumac, Hadrović 1, K. Capan, Crnković 1, Perajica 3, Šnajder 7, H. Capan, Bačić, Mrljak 1, Sudarić, Ostarčević 1, Obranović 4, Smojver 5(4) i Frketić 1.