Karlovački malonogometaši u osmom kolu 2. HMNL Sjever svladali Rab sa 5:2 i skočili na peto mjesto ljestvice

Karlovački malonogometaši u osmom kolu 2. HMNL Sjever svladali Rab
sa 5:2 i skočili na peto mjesto ljestvice

Vrlo dobru malonogometnu predstavu mogli su danas vidjeti mnogobrojni gledatelji u ŠSD Mladost, na oproštaju Futsal Karlovca od domaće publike pred zimsku stanku. Karlovački malonogometaši ugostili su momčad Raba i slavili sa 5:2 u susretu koji je, može se reći, imao tri faze.

U prvoj domaći su bili bolji i konkretniji te su i poveli sa 2:0 golovima Strgara u 12. i Mićunovića u 13. minuti. Sve je u tom trenutku bilo "u nogama" domaćih, ali jedan krajnje nepažljiv i nepotreban prekršaj Veselića, za koji je kažnjen crvenim kartonom, okrenuo je u samoj završnici prvog dijela stvari u korist Rabljana. Vrlo brzo su gosti iskoristili igrača više i preko Bega u 18. minuti smanjili na 2:1, no i nakon što su Karlovčani ponovno bili kompletni zadržali su inicijativu te petnaestak sekundi prije poluvremena preko Pećarine izjednačili na 2:2. Krenuli su gosti bolje i u nastavku, ali polako su preuzimali Karlovčani inicijativu i potom i poveli pogotkom Strgara. Gosti su u drugom dijelu bili prilično oštri pa su brzo zaradili pet akumuliranih prekršaja, a u 35. minuti i šesti, što je Valentić iskoristio da iz kaznenog udarca sa 10 metara dovede Futsal Karlovac u vodstvo 4:2. Pokušavali su još ponešto gosti, no u 38. minuti Mamić je postigao konačnih 5:2 za vrijednu pobjedu Karlovčana kojom su skočili na peto mjesto ljestvice. Sljedećeg vikenda na rasporedu je posljednje kolo u prvom dijelu sezone, a karlovački malonogometaši gostuju u Petrinji kod momčadi Petrinjčice.

Za Futsal Karlovac večeras su igrali: Demirović, Strgar, Valentić, Mićunović, Mamić, Veselić, Gazilj, Kurečki i Prpić.

Ljestvica: 1. Bjelovar 21 bod, 2. Zagreb 92 19, 3. Jesenje 18, 4. Novi Marof 12, 5. Futsal Karlovac 11 (+6), 6. Rab 11 (+1), 7. Petrinjčica 9, 8. Otočac 7, 9. Siscija 6 i 10. Lošinj 1 bod.