Karlovački košarkaši oslabljeni stigli do prve pobjede u kvalifikacijama za A-1 ligu - na gostovanju u Vukovaru slavili s čak 93:57

Karlovački košarkaši oslabljeni stigli do prve pobjede u
kvalifikacijama za A-1 ligu - na gostovanju u Vukovaru slavili s
čak 93:57

Iako su igrali bez Josipovića i Novosela, košarkaši Šanca u četvrtom su kolu kvalifikacija za A-1 ligu (odnosno šestom ako se uračunaju ranije odigrani susreti protiv Pule 1981 u svojoj drugoligaškoj skupini) došli do prve pobjede (druge računajući oglede s Puljanima). Nije im u startu išao na ruku i težak raspored, iako su navijači svakako očekivali više, a nesumnjivo i igrači. Sve to došlo je na naplatu večeras u Vukovaru, gdje su Karlovčani jednostavno pregazili domaće Borovo sa 93:57.

Prvu osjetniju razliku karlovački košarkaši napravili su već u prvoj četvrtini koju su dobili 19:10. Domaći su svoje najbolje lice pokazali u drugoj četvrtini koju su i dobili s jednim poenom pa se na odmor otišlo s rezultatom 40:32 za Šanac. U trećoj četvrtini Karlovčani su pobjegli na 60:44 i tako riješili susret, a domaći su se u posljednjoj dionici potpuno predali što je rezultiralo pobjedom od čak +36.

Najefikasniji je sa 33 poena bio odlični Kraljić, no igrač utakmice nesumnjivo je Australac Dominic Gilbert koji je postigao 28 poena, ali imao i čak 20 skokova, 7 ukradenih lopti te četiri asistencije.

Igrali su: Požar 5, Panjević 6 (9s, 11a), Gazić 19 (9s), Gilbert 28, Kraljić 33, Kragulj, Škrtić 2, Mataković, Beber i Vladić.

U sljedećem kolu košarkaši Šanca narednog vikenda na svom parketu dočekuju momčad Podravca iz Virja, što je odlična prigoda za novu pobjedu i skok na ljestvici.