Karlovačke odbojkašice pobjednice Memorijalnog turnira "Ivan Vidaković", drugo mjesto Varaždinkama

Karlovačke odbojkašice pobjednice Memorijalnog turnira

Odbojkašice Karlovca osvojile su prvo mjesto na Memorijalnom turniru "Ivan Vidaković" koji se danas igrao u ŠSD Mladost. Igrale su tri ekipe, a svaki se službeni meč igrao u tri seta, neovisno o rezultatu.

U prvom i, pokazalo se, odlučujućem ogledu Karlovčanke su svladale ekipu Kitro Varaždina sa 2:1 - pobjedu su osigurale u prva dva seta sa 25:11 i 25:20, dok je treći pripao Varaždinkama sa 20:25. U svakom meču nakon službenog dijela, budući je riječ o pripremnom razdoblju, odigran je još jedan set koji se nije računao u ukupan skor, a treneri su ga uglavnom koristili da priliku daju igračicama koje manje igraju. U ovom ogledu taj "trening-set" pripao je Varaždinkama.

Nakon toga Varaždinke su s glatkih 3:0 bile bolje od Umaga (četvrti set dobile su Umažanke), a u posljednjem susretu turnira isto su napravile i Karlovčanke, uzevši ujedno i dodatni set. U službenom dijelu susreta karlovačke odbojkašice bile su prilično uvjerljive sa 25:19, 25:15 i 25:19, dok je zapravo daleko najzanimljiviji bio četvrti set koji je završio sa 31:29 za Karlovac.

Karlovčankama su pripale i dvoje pojedinačne nagrade - Tara Dujmović je ukupno najbolja igračica turnira, dok je Dorotea Kolaković najbolja napadačica. Nagradu za najbolju tehničarku dobila je Tamara Đolonga iz Kitro Varaždina, dok je najbolja obrambena igračica Nicol Marušić iz Umaga.