Karlovačke košarkašice blizu prve pobjede - u neizvjesnoj završnici Varaždinke ipak bolje sa 52:51

Karlovačke košarkašice blizu prve pobjede - u neizvjesnoj završnici
Varaždinke ipak bolje sa 52:51

Vrlo blizu prve pobjede bile su karlovačke košarkašice u četvrtom kolu svoje povratničke sezone. Nakon vrlo teškog rasporeda u prva tri kola, koji im je donosio susrete s glavnim favoritima A-2 lige, Karlovčanke su u četvrtom kolu na svom parketu u ŠSD Mladostu ugostile varaždinski Vindi i nadale se prvim bodovima.

I bile su vrlo blizu, ali na kraju su ipak slavile Varaždinke. Karlovačke košarkašice vrlo dobro su odigrale prve tri četvrtine da bi u posljednjoj ponestalo snage i koncentracije pogotovo u obrani. Bilo je i igračkih problema - Katić je izostala, Divčić nastupila bolesna, a Jakin zaradila pet osobnih, no domaće igračice ipak su bile vrlo blizu pobjedi. Nakon prve četvrtine vodile su 13:9, nakon druge 30:21, a nakon treće 39:29. U napadačkom dijelu otprilike su nastavile istim ritmom i u posljednjoj dionici, ali gošće su bile znatno preciznije te su 3 sekunde prije kraja došle u vodstvo 52:51, što je bio i konačan rezultat susreta. Pokušale su Karlovčanke tricom s centra, ali nije išlo.

U sljedećem kolu, barem prema dosadašnjim rezultatima, definitivno je došlo vrijeme i za prvu pobjedu. U derbiju začelja karlovačke košarkašice očekuje gostovanje u Slavonskom Brodu, no dok su Karlovčanke odigrale četiri solidna susreta, Brođanke su ubilježile četiri visoka poraza i kvaliteta bi trebala biti debelo na karlovačkoj strani.

Protiv Varaždinki su igrale: L. Hajpetar, Lekaj 13, S. Hajpetar, Jakin 12, Kos 3, Divčić 11, Čalić, Mavrović, Mihalić 4 i Prugovečki 8.