Karlovac sa nevjerojatnih 30 razlike (49:19) isprašio splitske rukometaše

Karlovac sa nevjerojatnih 30 razlike (49:19) isprašio splitske
rukometaše

Karlovac je dobro isprašio „morske vukove“ koji su doputovali u grad na četiri rijeke na utakmicu 2. kola 1. HRL Jug. Konačan je rezultat bio nevjerojatnih 49:19 (26:7) za domaćina. Karlovački rukometaši žurili su se ne bi li postigli i 50-ti pogodak ali više nije bilo vremena, tek toliko da koju sekundu prije kraja mladi Leon Hrvojević postigne 49-ti gol za svoju momčad, a svoj peti na ovoj utakmici. Međutim, najveće oduševljenje s klupe bilo je kad je igrač Karlovca Mateo Crnković zabio okrugli 40-ti gol za Karlovac te tako proslavio svoj 22. rođendan koji je bio na dan utakmice 6. listopada.

- Mislim da smo odigrali odlično. Znali smo da splitska momčad igra brzo ali smo ih umirili odličnom igrom u obrani i brzim kontrama. Zadovoljan sam uvjerljivom pobjedom, pogotovo jer je došla na moj rođendan – rekao je slavljenik.

Što se više ima reći o utakmici koja završi sa 30 golova razlike, a poluvrijeme sa 19 razlike! Sve je jasno poput kristalne kugle. Zaključimo tek da se Karlovac u prvoj službenoj prvoligaškoj utakmici nakon ispadanja iz Premijer lige domaćoj publici prikazao u lijepom izdanju iako, ruku na srce, splitska je momčad skromnih mogućnosti. Posebno veseli što se moglo zapaziti da Karlovac ima mlade rukometaše koji se bore, grizu, vjeruju u sebe i što je itekako važno – obećavaju. Zato su i dobili pristojnu minutažu za igranje. Tu prije svega mislimo na Šnajdera, Horvata, Hrvojevića, Rukavinu, Mrljaka, Čelića, Janjanina ... koji uz nešto iskusnije Bačića, Obranovića, Capana, Sudarića, Crnkovića i povratnika Frketića te solidne vratare Radočaja i kapetana Glumca, mogu još puno toga dobroga napraviti za karlovački rukomet. Obranović je bio prilično suzdržan ali u njega treba vjerovati da će zaigrati kad to bude najpotrebnije. Prinova Begić prikazanom igrom još nije ni približno opravdao dovođenje u redove Karlovca. Jedino se Janjanin koji je igrao prekratko, i Begić, nisu upisali u listu strijelaca. No to je samo početak. Koga izdvojiti kad su svi bili dobri? Možda mlade - Horvata, Hrvojevića i Mrljaka ... Karla Capana?!

KARLOVAC 49 (26) SPLIT          19 (7)

ŠSD gledatelja 200. SUCI: Feletar (Bjelovar) i Rendulić (Kutina). NADZORNIK: Stojanović (Osijek). SEDMERCI: Karlovac 4/3, Split 3/3. ISKLJUČENJA: Karlovac 10 minuta (Horvat 2, Šnajder 2, Čelić 2, Frketić 2+2). Split 14 minuta (Tolić 2, Medić 2, kalebić 2, Volarević 2, Poparić 2, Bradarić-Šljujo 2+2). KARLOVAC: Radočaj (11+0), Horvat 3, Hrvojević 5, Šnajder 9 (1), Capan 2, Begić, Rukavina 3 (1), Čelić 1, Bačić 4 (1), Crnković 4, Mrljak 7, Sudarić 5, Frketić 2, Obranović 4, Janjanin, Glumac (7+0). SPLIT: Meštrović (7+1), Tolić, Perkušić 2, Perak, Medić 3, Kalebić, Antičević 3 (2), Caktaš, Škarica 1, Volarević 2, Mitar, Trebotić 1, Bradarić 1, Poparić 2 (1), Bradarić-Šlujo 4. TRENER Nikola Foretić.