Kadeti Banija Pandas novi su ekipni viceprvaci Hrvatske i taekwondou

Kadeti Banija Pandas novi su ekipni viceprvaci Hrvatske i
taekwondou

Ovog vikenda u Splitu je održano kadetsko i juniorsko prvenstvo Hrvatske, koje je ujedno i posljednji kriterijski turnir za Europsko prvenstvo. Nastupilo 210 natjecatelja iz 50 klubova. Iz Karlovca su nastupili tekvondaši Banije Pandasa, Karlovca, Prane te kadeti TKD Duga Resa.

TKD BANIJA PANDAS

Članovi Taekwondo kluba Banija Pandas nastupili su s tri natjecatelja – dva kadeta i jednom juniorkom. Klupske uzdanice Lucio Matuzić (- 41kg) i Petar Fičko (- 45kg) osvojili su titule državnih prvaka. Obojica su postigli najveći broj bodova u svojim kategorijama te zaslužili izravni plasman na Europsko prvenstvo. U ekipnom plasmanu kadeti su se okitili titulom kadetskih viceprvaka. Juniorka Lucija Hrebac (- 59kg) nažalost nije uspjela doći do medalje.

Trener Neven Trbojević izrazito je zadovoljan ostvarenim rezultatima:

- Naši su tekvondaši od zadnjeg kriterijskog turnira odradili 170 sati treninga, što u našem centru što u prijateljskim klubovima zagrebačkom Osvitu i splitskom Marjanu. Naš prvotan cilj bio je da se na Europsko prvenstvo plasira barem dvoje naših sportaša i taj je cilj postignut.

Uz kadete na Europskom prvenstvu nastupiti će i Kristina Čerina koja se kvalificirala nastupom na EP U21.

TKD KARLOVAC

Taekwondo klub Karlovac nastupio je s dva juniora i jednom juniorkom na juniorskom prvenstvu Hrvatske.

Drugo mjesto osvojio je junior Josip Vuljanić JUN +78 kg (1 pobjeda), dok si bez plasmana ostali Martin Štefanac JUN -55 kg (bp) i Josipa Čađavčan JUN +68 kg (bp).

Kadetkinja Magdalena Ljubić KAD -33 kg (2 pobjede) osvojila je 1. mjesto dok je 3. mjesto zauzeo Đorđe Bunčić KAD -49 kg (2 pobjede).

- Magdalena Ljubić je osvojenim bodovima na kriterijskim turnirima osigurala nastup na Europskom prvenstvu u Španjolskoj u sastavu Hrvatske kadetske taekwondo reprezentacije – kaže trener Miro Brežan.

Nastupili su još: Josip Vuljanić JUN +78 kg, Josipa Čađavčan JUN +68 kg i Martin Štefanac JUN -55 kg.

TKD DUGA RESA

Dugoreški kadet – tekvondaš Dominik Aršulić do 65kg zauzeo je 3. mjesto nakon što je morao predati borbu zbog ozljede. U kategoriji kadetkinja do 51kg nastupila je Tea Trupković ali nije se uspjela izboriti za odličje.

TKD PRANA

Na kadetskom prvenstvu KA-prane osvojile su tri medalje. Leona Grubiša je sa tri pobjede osvojila titulu kadetske viceprvakinje Hrvatske, te su Oscar Kovačić i Ivan Latković osvojili brončane medalje. Ovom medaljom Ivan Latković skupio je najviše bodova na 3 kriterijska kadetska turnira te zauzeo prvo mjesto na kriterijskoj ljestvici u svojoj kategoriji i izborio nastup na predstojećem kadetskom prvenstvu Europe. Za kadete nastupili su još Ema Brnardić i Aleksandra Macut ali uz odlične borbe nisu uspjeli doći do plsmana.

Na juniorskom prvenstvu nastupilo je pet natjecatelja iz Prane. Nikola Brnardić je superiorno izdominirao svoju kategoriju te sa 4 pobjede, osvojio treći uzastopni naslov prvaka Hrvatske, ujedno je u ukupnom poretu svih muških natjecatelja zauzeo 1. Mjesto sa 114 bodova. Brončanim odličjem okitila se je Gabrijela Fehervari kojoj je ovo prvo juniorsko prenstvo. Bez plasmana ostali su Tena Naglić, Sandro Tuškan i Ivan Klarić unatoč odličnom nastupu.

TKD Prana je nastupila na 2nd International Friendly Para Taekwondo Open koji je do sada treći kriterijski turnir za odlazak na Europsko prvenstvo. Član kluba Mihael Močilac je do sada uvjerljivo vodeći kandidat za nastup na Europskom prvenstvu.

Rezultati: Mihael Močilac 1. mjesto P30 -15 Matija Pahanić P20 -15 3. mjesto Marko Skender P20 15-30 3. mjesto Željka Tomaš P20 15-30 3. mjesto; Josipa Popovački P20 15-30 3. mjesto Vernika Biber P20 15-30 5. mjesto.