Gimnastika: Petra Furač iz karlovačkog Sokola prvakinja Hrvatske u višeboju, Karlovčanima i dvije bronce

Gimnastika: Petra Furač iz karlovačkog Sokola prvakinja Hrvatske u
višeboju, Karlovčanima i dvije bronce

Karlovačka gimnastičarka Petra Furač postala je prvakinja države u višeboju na 26. Višebojskom prvenstvu Hrvatske u sportskoj gimnastici održanom u Nacionalnom gimnastičkom centru. Karlovčanke su zaista dominirale seniorskom kategorijom, jer osim zlata Petre Furač osvojena je i bronca, za što je zaslužna Korina Belokleić. Između Karlovčanki, na drugo se mjesto "ugurala" Dora Hranželić iz zagrebačkog Hrvatskog sokola.

U muškoj konkurenciji održano je višebojsko prvenstvo za mlađe kategorije, u kojem su također dva odličja došla u Karlovačku županiju. Srebrno odličje osvojio je Ogulinac Karlo Karaga, dok je bronca pripala članu karlovačkog Sokola Luki Jurčiću. Nadomak odličja bio je Matija Tek, koji je zauzeo četvrto mjesto. Prvak Hrvatske u ovoj konkurenciji postao je mladi Zagrepčanin Liam Rabić.

Proteklog vikenda održana je i završnica kupa za B i C program. U C programu ekipa juniorki u sastavu Magdalena Brozović, Ana Magdalena Fabijanić, Lucija Humić, Klara Pintarić, Martina Šegavić i Pia Škrtić uspješno je obranila prošlogodišnje prvo mjesto slaveći ispred ekipe GK Vukovar na drugom i ekipe GK Split na trećem mjestu. U pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji juniorki Ana Magdalena Fabijanić osvojila je prvo mjesto, drugo mjesto pripalo je Nini Horvat iz GD Osijek Žito, a treće mjesto ponovno odlazi u Karlovac zahvaljujući Klari Pintarić. Martina Šegavić bila je vrlo blizu postolja osvojivši 4. mjesto, Pia Škrtić zauzela je 11., Lucija Humić 24. a Magdalena Brozović 28. mjesto. Na istom natjecanju u kategoriji seniorki Laura Sinčić zauzela je 9. mjesto, a njezina klupska kolegica Paula Jakšić 18. mjesto. U kategoriji mlađih juniorki nastup na Završnici izborile su Matea Šegavić, Karla Šibenik i Doroteja Šegavić. Karla Šibenik zauzela je 26. mjesto, Doroteja Šegavić 28. mjesto i Matea Šegavić 31. mjesto.

Kod dječaka ekipa kadeta u sastavu Josip Cvitešić, Petar Sinčić, Luka Muić i Filip Ivančić osvojila je 3. mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji najbolji Karlovčan bio je Josip Cvitešić osvojivši 13. mjesto. Petar Sinčić osvojio je 17., Luka Muić 32., a Filip Ivančić 34. mjesto.