AKTUALNO

Futsal: Na Final Four Europskog prvenstva putuju izvrsne Ruskinje, natjerale su i domaće navijače na prave ovacije

Futsal: Na Final Four Europskog prvenstva putuju izvrsne Ruskinje,
natjerale su i domaće navijače na prave ovacije

Protiv Rusije čuda nije bilo - Hrvatska se izuzetno borbeno i požrtvovno branila 13 minuta nošena i glasnom podrškom publike. A, tada su iskusne Ruskinje u samo tridesetak sekundi postigle dva pogotka - oba puta strijelac je bila Olkova. Šokiralo je to naše, ali uspjele su se pribrati i držati tih 0:2 do same završnice da bi nes(p)retnim autogolom 10 sekundi prije poluvremena Rusija otišla na 3:0 i tu je priči bio kraj. U nastavku su opet naše zaigrale nešto bolje, ali dvije greške u obrani donijele su povećanje prednosti gošći i tu dolazimo do možda i jedinog spornog dijela finala - na 0:5 povučena je vratarka i pokušale su naše s igračicom više u napadu nešto napraviti, ali s ovakvom razlikom u klasi to je moglo zaista završiti na samo jedan način - uskoro je bilo 0:8. Pred kraj susreta Rusija je postavila i konačnih 9:0,

Imponirala je virtuozna igra Aleksandre Samorodove, brzina i kretanje bez lopte Durandine i Krupine, a u posljednjim trenucima susreta domaći navijači ustali su na noge i pravim ovacijama pozdravili Fedorovu nakon što je hrvatskoj obrani prodala "sombrero", potez koji izuzetno rijetko viđamo i na muškim utakmicama i usuđuju ga se napraviti samo najveći velikani futsala.

Dugim pljeskom pozdravila je publika obje reprezentacije nakon utakmice, a vrijedi još spomenuti da su za Hrvatsku pod vodstvom izbornika Jakova Ungarova igrale: Telišman, Nemčić, Tomić, Matijević, Brkan, Lerotić, Gaiser, Hercigonja-Moulton, Horvat, Valušek, Pezelj i Pejić.

U prvom susretu trećeg kola Švedska je svladala Sloveniju sa 5:1 i tako zauzela treće mjesto u karlovačkoj skupini.

Uz Ruskinje koje su Final Four izborile u Karlovcu, u tome su još uspjele Španjolska u Madridu, Portugal u Oliveiri de Azeimes te Ukrajina u Cherkasyju.