U finalu Županijskog kupa Karlovac 1919 - Duga Resa 1929 - Karlovčani prošli na penale, Dugorešani sa 3:2 dobili Ozljane

U finalu Županijskog kupa Karlovac 1919 - Duga Resa 1929 -
Karlovčani prošli na penale, Dugorešani sa 3:2 dobili Ozljane

U finalu Županijskog nogometnog kupa za Karlovačku županiju ove godine igrat će Karlovac 1919 i Duga Resa 1929. U polufinalu su ljubitelji nogometa mogli vidjeti dvije zanimljive i izjednačene utakmice, a posebno uzbudljivo bilo je u Karlovcu, gdje su domaći četvrtoligaš i ove godine neporaženi Slunj, koji uvjerljivo vodi u 1. ŽNL, pitanje pobjednika riješili tek jedanaestercima. Slunjani su tako i u ovom ogledu službeno ostali neporaženi (jer se u službenoj statistici vodi rezultat u 90 minuta), ali na kraju su ipak Čavlekov stadion napustili pognutih glava.

Karlovčani su, naime, bili daleko precizniji i mirniji te nakon 1:1 u 90 minuta, u izvođenju jedanaesteraca slavili sa 4:1, ili ukupno 5:2. Zanimljivo je da se time nastavlja i lijep niz pobjeda koje nogometaši Karlovca ostvaruju u jedanaestercima. Još daleke 2000. ispali su iz Hrvatskog kupa na jedanaesterce od Zadra, a nakon toga su zaredali više pobjeda u utakmicama koje su završavale udarcima s bijele točke - dva puta su tako pobjeđivali u važnim susretima pulsku Istru, slavili su jednom i u finalu županijskog kupa upravo protiv Slunja, ubilježili i nekoliko pobjeda na pripremnim turnirima u prvoligaškim danima, a sada, evo, još jednom slavili u lokalnom kupu.

Zanimljivo je bilo i u Dugoj Resi, gdje je Zrinski Ozalj brzo poveo, no domaći su sjajno odradili ostatak prvog poluvremena i poveli sa 3:1. Odmah na početku drugog dijela Ozljani su smanjili na 3:2, no unatoč svim naporima do kraja susreta nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Finalni ogled Karlovca 1919 i Duga Rese 1929 igrat će se u okviru Dana nogometa, gotovo sigurno 10. lipnja, kada će se u predigri sastati i Vatrogasac - Josipdol u borbi za ulazak u 1. ŽNL.