SPORT

Europski kup iz noćne more za Karlovčane i Splićane - nakon sjajnog početka završili na začelju, Hrvatska izgubila mjesto

Europski kup iz noćne more za Karlovčane i Splićane - nakon sjajnog
početka završili na začelju, Hrvatska izgubila mjesto

Nakon što su prošle godine bejzbolaši Olimpije 83 osvojili sjajno treće mjesto u europskom Kupu CEB, svladavši u ogledu za broncu upravo splitsku Nadu, ove su godine hrvatski predstavnici na završnici ovog europskog kupa imali turnir iz noćne more. Okončali su ga na dva posljednja mjesta i tako je Hrvatska izgubila jedno mjesto u završnici pa će sljedeće godine u Kupu CEB nastupati samo prvak Hrvatske.

Počelo je odlično - Karlovčani su odigrali dvije briljantne utakmice, Splićani također otvorili turnir pobjedom. Samo je čudo moglo izbaciti Olimpiju 83 iz polufinala, a to čudo se i dogodilo, slično onom što su hrvatski rukometaši napravili poljskima na prošlogodišnjem EP, a Splićani su s dva poraza također otišli u borbu od 5. do 8. mjesta.

Uzdrmani Karlovčani jučer nisu pružili jači otpor švicarskim Therwill Flyersima i izgubili su 8:1, a za kraj ovog "nezaboravnog" europskog iskustva za hrvatske klubove Splićani su se sastali s vjerojatno najslabijom momčadi završnice, ukrajinskom Biotechkomandom (podsjetimo, Karlovčani su ih svladali s čak 15:0) i izgubili 11:9 nakon jedanaest inninga, uz "spektakularnu" završnicu u kojoj im je izbačeno čak pet igrača pa današnjeg ogleda Olimpije 83 i Nade za sedmo mjesto neće ni biti, jer Splićani nemaju devet raspoloživih igrača.

Doduše, taj susret ionako bi bio potpuno nebitan, jer posljednja momčad gubi mjesto za svoju državu u završnici, a u ogledu Karlovčana i Splićana država koja gubi mjesto bila bi i tako poznata i prije susreta.

Iz karlovačke perspektive dodatno nam je žao zbog ovakvog raspleta, jer ovo je bio i oproštajni turnir za trojac Antonio Horvatić, Kruno Gojković i Pavao Karin, koji odlazi na baseball akademiju u Japan. Nakon gotovo besprijekorne sezone u Interligi i izvrsnog početka Kupa CEB, rastanak ipak nije u pobjedničkom raspoloženju.

Kako će Karlovčani izgledati u nastavku vidjet ćemo brzo. Već 15. lipnja u Karlovcu gostuje Vindija.