ŽUPANIJA / DUGA RESA

Dugoreški limači oprostili se od svog trenera Tomislava Godeka: Plaketom "Moj trener" baš su me dirnuli u srce

Dugoreški limači oprostili se od svog trenera Tomislava Godeka:
Plaketom

Utakmica zadnjeg kola 1.Županijske nogometne lige kategorije limači odigrana je ovog vikenda u Dugoj Resi. Snage su na terenu odmjerili Duga Resa i Ogulin, a konačni rezultat je bio 2:1 za domaćina što je malim Dugorešanima osiguralo drugo mjesto na tablici ove sezone.

Utakmica je bila vrlo zanimljiva i dinamična. Ogulin je poveo golom Turkalja u 30. minuti, a u 48. minuti domaćini su golom Nike Željkovića izjednačili. Odlučujući gol u zadnjoj 50. minuti dao je Tufeković i osigurao limačima Duge Rese pobjedu i srebrnu medalju – doznajemo od dugogodišnjeg trenera Tomislava Godeka. Na kraju sezone tablica limača izgleda ovako: 1. NK Karlovac 2. NK Duga Resa, 3.NK Korana Turanj, 4. NK Ogulin 5. NK Ilovac.

Možda u poplavi sportskih vijesti i ne bismo pisali o utakmici limača, ali svi znamo kako se talent razvija od malih nogu i to predanim radom i poticanjem. No, da bi se uspjelo mora biti i zrnce sudbine koja se pobrine i spoji kvalitetnog trenera, s talentiranom generacijom mališana i pozitivnim stavom složnih roditelja kojima ništa nije teško, probleme rješavaju u hodu, a dogovore postižu za čas.

Generacija limača 2008/2009 koju su čine Luka Špehar, David Šeketa, Niko Laskač, Valentin Klokočki, Ivano Borovac, Lovro Fanjak, Ivano Livojević, Niko Željković, Marko Brcković, Mihael Milčić, Marin Cindrić, Julijan Tufeković, David Magdić, Dominik Kolić, Jakov Bežan i Bruno Bišćan prema riječima trenera Tomislav Godeka mogla bi se nazvati „zlatnom generacijom“ jer već barem pet-šest godina nije bilo ovako vrijedne i uspješne ekipe.

No, limači su stasali i prelaze u mlađe pionire, a svom treneru, zajedno s roditeljima, u znak zahvalnosti na trudu koji je uložio, priredili su i veselu oproštaju večeru. Uz veliku tortu za uspomenu je dobio majce i plaketu „Moj trener“ pa su proradile i emocije.

Zahvaljujem svima, bilo je prekrasno raditi s mališanima i surađivati s roditeljima. Želim im svu sreću. Baš sam bio pod dojmom, dirnuli su me u srce – iskreno kaže Godek koji uskoro kreće od početka s novom generacijom mališana.