Dugorešanin Borna Petanjek upucao europsko srebro

U Bakuu (Azerbajdžan) se od 21. do 29. srpnja održava Europsko prvenstvo u streljaštvu malokalibarskim oružjem i trapu u juniorskim i seniorskim kategorijama. Drugog dana natjecanja na rasporedu je bila disciplina malokalibarska puška ležeći stav 50 metara, 60 hitaca za juniore u kojoj je osvojena još jedna medalja za hrvatsko streljaštvo.

Dugoreški strijelac Borna Petanjek je i na ovom Europskom prvenstvu pokazao da je jedan od najboljih mladih svjetskih strijelaca. Naime, nakon nedavno osvojene svjetske brončane medalje u pojedinačnoj konkurenciji, na EP-u u Bakuu osvojio je srebrnu medalju i naslov viceprvaka Europe.

U osnovnom meču pogodio je 617,1 krugova te se kao trećeplasirani kvalificirao u finalno gađanje među osam najboljih.  Na kraju je osvojio 2. mjesto iza pobjednika Mađara Zalana Peklera, dok je 3. mjesto osvojio Englez Cameron Pirouet.