SPORT

Bravo djevojke! Karlovačke odbojkašice u super važnom prvoligaškom ogledu svladale Puljanke sa 3:1

Bravo djevojke! Karlovačke odbojkašice u super važnom prvoligaškom
ogledu svladale Puljanke sa 3:1

Izuzetno vrijednu pobjedu ostvarile su večeras karlovačke odbojkašice svladavši pulski Veli Vrh u 12. prvoligaškom kolu sa 3:1 u setovima i tako uzevši maksimalna tri boda. Pisali smo već o sustavu natjecanja i činjenici da će Karlovčanke u drugom dijelu prvenstva praktički sigurno biti u mini ligi za ostanak u koju se prenose samo bodovi protiv suparnica u toj istoj mini ligi, a Puljanke će gotovo sigurno tu biti pa je ovo dvostruko važna pobjeda, a itekako je bitno i da su je naše djevojke ostvarile uz puno čvrstine i borbenosti, ali i sigurnosti kada je bilo najpotrebnije, što nije uvijek bio slučaj.

Prvi set bio je poprilično izjednačen većim dijelom, ali Karlovčanke su pokazale čvrstinu i, još važnije, samopouzdanje kada je to bilo najpotrebnije, a upravo to bilo je ono što im je dosad možda i najviše nedostajalo. Puljanke su se prve malo odvojile (4:7), no domaće ubrzo izjednačuju na 8:8, a potom dolaze i do prednosti 13:10. Vraćaju se i gošće, no u samoj završnici karlovačke odbojkašice sjajno igraju i nošene podrškom publike odlaze do 25:20 i prvog seta. U drugom setu još su bolje igrale domaće odbojkašice - kakva takva neizvjesnost vladala je do 9:7, a potom s pet uzastopnih poena Karlovčanke odlaze na 14:7 i do kraja seta igraju maksimalno ozbiljno i skoncentrirano i ne dozvoljavaju gošćama priliku da se vrate u set te sa 25:14 dolaze do sada već velikih 2:0.

Taj fini ritam, nažalost, nastavljen je samo u uvodnim poenima trećeg seta - 2:0 u setovima i 2:0 u poenima pisalo je na semaforu kada su gošće nanizale šest poena i stvorile osjetnu prednost, koju nisu više ispuštale. Pokušavale su se Karlovčanke par puta vratiti, posljednji puta pred kraj seta kada su od 14:22 stigle na 17:22, ali nisu imale snage za potpuni preokret i Veli Vrh je sa 25:18 smanjio na 2:1 u setovima.

I četvrti set sjajno otvaraju odbojkašice Karlovca, povele su 5:1, no već malo kasnije je - 6:6. Igra se poen za poen sve do sredine seta kada domaće odlaze na 16:14, no tada Puljanke redaju četiri poena i one vode 18:16. Trenutak kasnije je na semaforu i 17:20, ali potom slijede četiri uzastopna poena Karlovčanki za 21:20 i, bilo je jasno, dramatičnu završnicu seta. Na oduševljenje publike i domaćih odbojkašica, pokazalo se - i meča! Odvojile su se naše djevojke na 24:22, prvu meč loptu nisu iskoristile, ali drugu jesu i sa 25:23 došle do pobjede 3:1 i zaista golema tri boda.

Prije zimske stanke karlovačkim odbojkašicama ostao je još susret protiv zagrebačkog Don Bosca sljedećeg vikenda, također u Karlovcu, ali već u srijedu očekuje ih i kup utakmica protiv superligašica Olimpika iz Zagreba - bit će to lijepa prigoda da se okušaju protiv ekipe koja i nije nužno nesavladiva i pokušaju ostvariti zaista ogroman uspjeh i plasirati se u četvrtfinale Hrvatskog odbojkaškog kupa Snježane Ušić. Susret se igra u ŠSD Mladost u srijedu u 20 sati.