SPORT

Atletika, višebojsko prvenstvo Hrvatske: Krivačić srebrni u desetoboju, Lea Novković brončana u šestoboju

Atletika, višebojsko prvenstvo Hrvatske: Krivačić srebrni u
desetoboju, Lea Novković brončana u šestoboju

Član Atletskog kluba Karlovac, Marko Krivačić, ostvario je najbolji rezultat od karlovačkih atletičara i atletičarki na državnom prvenstvu Hrvatske u atletskim višebojima, održanom ovog vikenda u Zagrebu. Krivačić je osvojio srebrno odličje i titulu viceprvaka države u desetoboju u kategoriji mlađih juniora, zaostavši nakon 10 disciplina tek 41 bod za pobjednikom, Zagrepčaninom Milanovićem. Krivačić je nakon prvog dana i prvih pet disciplina bio i u vodstvu, no drugog dana koštale su ga tehničke discipline, posebno bacanje koplja u kojem je imao iznimno slab rezultat pa se morao zadovoljiti i dalje sjajnim srebrom.

Kadetkinja AK Karlovca Lea Novković osvojila je, pak, brončano odličje u šestoboju. Nakon prvog dana bila je u otvorenoj borbi za srebro, no u nastavku je i ona imala na rasporedu discipline koje joj nešto slabije idu pa nije mogla do drugog mjesta, ali je treću poziciju i odličje mirno zadržala.

AK Karlovac ima još dva odličja, no u kategoriji starijih juniora, gdje je odaziv, za što naravno nisu krivi karlovački atletičari koji su pošteno odradili naporan program, bio katastrofalan. Naime, nastupila su samo tri atletičara, a Zagrepčanin Široki bio je uvjerljivo najbolji. Hrvoje Neralić osvojio je srebro, a Martin Galović broncu, iako je drugog dana u većini disciplina Galović bio znatno uspješniji no koštala ga je činjenica da u skoku s motkom nije uopće ostvario plasman.

Evo i poretka svih natjecatelja AK Karlovca i AK KA Tima na državnom prvenstvu u višebojima:

Stariji juniori, desetoboj: 2. Hrvoje Neralić, 3. Martin Galović

Mlađi juniori, desetoboj: 2. Marko Krivačić, 8. Tin Dolšak, 9. Bruno Belčić

Mlađe juniorke, sedmoboj: Helena Valentić bez plasmana (osma nakon prvog dana)

Kadetkinje, šestoboj: 3. Lea Novković

Limačice, troboj: 13. Lana Požar, 18. Sara Sertić Orhanović, 19. Ida Nikolić, 22. Vita Andrić

Limači, troboj: 4. Noa Majetić, 12. Ivan Raguž, 14. Vilim Miletić