Atletika, pojedinačno prvenstvo HALS-a: Karlovcu dva zlata i četiri srebra, KA Timu po jedno zlato i bronca

Atletika, pojedinačno prvenstvo HALS-a: Karlovcu dva zlata i četiri
srebra, KA Timu po jedno zlato i bronca

Ukupno osam odličja osvojili su predstavnici karlovačkih atletskih klubova na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske atletske lige - Sjever, održanom u Varaždinu. Atletski klub Karlovac vraća se iz Varaždina sa dva zlata i četiri srebra, a KA Tim s po jednim zlatnim i brončanim odličjem.

Junakinja karlovačkog nastupa u Varaždinu svakako je Lea Novković, koja je osvojila dvije zlatne medalje u kategoriji mlađih juniorki. Slavila je u utrci na 100 metara, dok je njena pobjeda na 300 metara s preponama bila zaista i više nego upečatljiva - drugoplasiranu Bjelovarku Vlahović ostavila je iza sebe pet i pol sekundi!

Djevojke su donijele i tri srebra - limačica Ana Mikšić bila je druga u bacanju vortexa u konkurenciji čak 24 male atletičarke, Marta Novaković osvojila je srebro u bacanju diska za starije kadetkinje, a Helena Valentić zauzela je drugo mjesto u utrci starijih juniorki na 2000 metara. U istoj disciplini i starosnoj kategoriji, ali u muškoj konkurenciji, srebro je osvojio Bruno Belčić.

Dvije medalje KA Timu donijeli su limači. Ivan Raguž bio je izrazito nadmoćan u bacanju vortexa - spravu je bacio 52,68 metara odnosno čak devet metara više od drugoplasiranog! Lara Čadonić, pak, osvojila je brončano odličje u utrci na 400 metara.