Atletika: Na slavnom Hanžeku slavilo i dvoje malih Karlovčana - Lara Čadonić i Noa Majetić

Atletika: Na slavnom Hanžeku slavilo i dvoje malih Karlovčana -
Lara Čadonić i Noa Majetić

Zagreb je jučer bio domaćin IAAF World Challenge atletskog miting "Hanžekovićev memorijal", a u okviru popularnog Hanžeka održana je i završnica Erste Plave lige za najmlađe atletičare i atletičarke, na kojoj je s velikim uspjehom nastupilo i troje članova Atletskog kluba KA-TIM iz Karlovca.

Mali Karlovčani osvojili su čak dva prva mjesta u nadmetanjima najboljih koji su nastup u "predigri" Hanžeka izborili na kvalifikacijskim turnirima tijekom godine.

Desetogodišnja Lara Čadonić slavila je u konkurenciji učenica 3. razreda osnovnih škola u utrci na 300 metara. Nakon što je uvjerljivo pobijedila u svojoj skupini, Lara je trebala malo pričekati rasplet ostalih utrka, a onda je i stigla potvrda da je njeno vrijeme i ukupno najbolje pa se zasluženo okitila zlatnim odličjem.

Do prvog mjesta i zlatnog odličja stigao je i Noa Majetić u skoku u dalj za učenika 6. razreda. U zanimljivom natjecanju pobjednički skok Noa je skočio u posljednjoj seriji. Čekala ga je i utrka na 600 metara za koju je također izborio finalni nastup, ali zbog male pometnje u satnici na nju nije stigao. Organizatori su mu zato dozvolili nastup u utrci sedmih razreda, gdje je ubilježio solidan nastup.

KA-TIM i karlovačku atletiku na finalu Erste Plave lige predstavljao je i Jakov Perinac na 300 metara u konkurenciji učenika 5. razreda. U svojoj skupini zauzeo je solidno četvrto mjesto unatoč lakšoj ozljedi, a ukupni plasmani još nisu objavljeni.