Atletika: Lea Novković viceprvakinja Hrvatske u višeboju, Marko Krivačić treći kod juniora

Atletika: Lea Novković viceprvakinja Hrvatske u višeboju, Marko
Krivačić treći kod juniora

Mlada karlovačka atletičarka Lea Novković osvojila je titulu viceprvakinje Hrvatske na državnom prvenstvu u atletskim višebojima, koje je proteklog vikenda održano u Zagrebu. Lea je do srebra došla u konkurenciji kadetkinja koje su se natjecale u šestoboju, a ispred nje plasirala se samo odlična Varaždinka Košćak koja je srušila i hrvatski rekord sa 4.176 boda. Lea Novković osvojila je drugo mjesto sa 3.995 bodova, i to zahvaljujući izvrsnoj utrci na 600 metara kojom je prestigla do tad drugoplasiranu Zagrepčanku Grd.

U muškoj konkurenciji istaknuli su se karlovački juniori, posebno Marko Krivačić koji je osvojio treće mjesto u desetoboju. Odmah iza njega, na četvrtom mjestu je Hrvoje Neralić, dok je Bruno Belčić zauzeo šesto mjesto.

Od Top 10 plasmana vrijedi još izdvojiti sedmo mjesto Tina Dolšaka u desetoboju za mlađe juniore, dok su mali atletičari KA-Tima Jakov Perinac i Bruno Raguž zauzeli šesto i osmo mjesto u troboju za limače.