Atletika: Lea Novković treća na kadetskom kupu, karlovački juniori odlični peti ekipno

Atletika: Lea Novković treća na kadetskom kupu, karlovački juniori
odlični peti ekipno

U Rijeci je proteklog vikenda održana završnica Hrvatskog atletskog kupa za kadete i kadetkinje, te ekipno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke.

Kod kadeta i kadetkinja vrlo mršava karlovačka ekipa ipak je ostvarila lijepe rezultate. AK Karlovac predstavljale su samo dvije djevojčice, no ostvarile su vrlo dobre rezultate. Posebno se to odnosi na Leu Novković koja je osvojila brončano odličje u utrci na 100 metara, zaostavši samo četiri stotinke za drugoplasiranom. Lea Novković bila je i vrlo dobra četvrta na 300 metara (samo stotinka joj je nedostajala do trećeg mjesta!), dok je Irina Vidiček-Ljubojević bila sedma na 600 metara. Kod kadeta jedini predstavnik Karlovca bio je Lovro Kasunić iz KA Tima u utrci na 1000 metara, gdje je zauzeo dobro peto mjesto.

Dan kasnije, na ekipnom prvenstvu Hrvatske za juniore i juniorke, na kojem je pravo nastupa imalo devet najboljih klubova iz sezone, Atletski klub Karlovac ostvario je lijep uspjeh. Karlovčani su se natjecali u muškoj konkurenciji i zauzeli ekipno peto mjesto u Hrvatskoj, iako su imali najmanji broj atletičara od svih klubova - tek šest. No, svi su ostvarivali vrlo vrlo dobre rezultate.

Najbolji je bio Bruno Belčić koji je osvojio treće mjesto na 3000 metara, a osvojen je i niz četvrtih mjesta - četvrti su bili Ivan Jakovljević na 100 i 400 metara te Hrvoje Neralić na 110 s preponama. Vrijedne bodove u tehničkim disciplinama donijeli su Hrvoje Neralić petim mjestom u skoku s motkom te Marko Krivačić kao peti u dalju, a peta je bila i štafeta 100-200-300-400 za koju su trčali Patrik Rački, Marko Krivačić, Hrvoje Neralić i Ivan Jakovljević. Tin Dolšak bio je sedmi na 1500 metara, Marko Krivačić osmi u bacanju diska, a Patrik Rački deveti u bacanju kugle. Sveukupno 46 bodova, dovoljno za odlično peto mjesto, svega pola boda manje od četvrtoplasiranog Dinama Zrinjevac, koji je nastupio u punom sastavu, sa specijalistima u svakoj disciplini, dok su neki karlovački atletičari imali pravi mali višeboj.