Atletika: Lea Novković prvakinja Hrvatske u sedmoboju, Belčić brončani u desetoboju, Raguž u troboju

Atletika: Lea Novković prvakinja Hrvatske u sedmoboju, Belčić
brončani u desetoboju, Raguž u troboju

U Zagrebu je održano prvenstvo Hrvatske u višebojima za sve starosne kategorije na kojem je od karlovačkih predstavnika najbolji rezultat ostvarila Lea Novković iz AK Karlovca, koja je premoćno osvojila zlatno odličje u sedmoboju za mlađe juniorke. Konkurencija je, doduše, bila vrlo malobrojna, no to nije problem nadarene Karlovčanke, koja je skupila solidnih 4.642 boda, a najbolje rezultate imala je na 100 s preponama te 200 metara.

Karlovački atletičari osvojili su dvije bronce - za AK Karlovac Bruno Belčić bio je brončani u juniorskom desetoboju, dok je u konkurenciji najmlađih, limača, Ivan Raguž iz KA Tima osvojio broncu u troboju.

Presudna je bila treća disciplina - bacanje vortexa, u kojoj je Raguž najboljim rezultatom preskočio nekoliko konkurenata i došao do trećeg mjesta.

Što se tiče ostalih rezultata, kod limačica je u troboju Lara Čadonić iz KA Tima bila šesta, a Ana Mikšić iz AK Karlovca jedanaesta. Ivan Novković iz AK Karlovca bio je deseti u troboju limača, dok su Ida Nikolić i Hela Rakamarić, obje iz AK Karlovca, osvojile trinaesto i četrnaesto mjesto u četveroboju mlađih kadetkinja.