SPORT

Atletika: Karlovčanka Helena Valentić treća na 3000 metara sa zaprekama na završnici seniorskog kupa Hrvatske

Atletika: Karlovčanka Helena Valentić treća na 3000 metara sa
zaprekama na završnici seniorskog kupa Hrvatske

Mlada karlovačka atletičarka Helena Valentić osvojila je treće mjesto u utrci na 3000 metara sa zaprekama na završnici seniorskog kupa Hrvatske. Sedamnaestogodišnja Karlovčanka tjedan dana nakon što je osvojila zlato na prvenstvu Hrvatske za mlađe seniorke (d0 23 godine starosti), još je jednom potvrdila da je u vrhu hrvatskog steeplechasea. U finalu seniorskog kupa atletičarke su imale nemoguće uvjete - trčalo se po jakoj kiši, povremeno i pljusku, no tri glavne favoritkinje brzo su se izdvojile. Pobijedila je, očekivano, najiskusnija, nekadašnja europska juniorska prvakinja, a danas dvostruko starija od glavnih suparnica, Ljiljana Ćulibrk iz zagrebačkog Agrama. Karlovčanka Helena Valentić i Varaždinka Paola Šimunčić vodile su borbu za drugo mjesto, a za razliku od mlađeseniorskog prvenstva ovog puta bolje je završnicu odradila Varaždinka, dok je Valentić bila treća.

Prvog dana završnice Hrvatskog kupa u atletici, AK Karlovac predstavljala je još jedino na brzinu sklopljena muška štafeta 4 x 100 metara. Zbog bolesti je izostao Ivan Jakovljević, koji je prvog dana trebao trčati i 400 metara te skakati u vis. U posljednji trenutak Račkom, Krivačiću i Neraliću tako se pridružio dugoprugaš Belčić, a Karlovčani su zauzeli šesto mjesto.

Drugog dana natjecanja karlovački atletičari i atletičarke imaju prijavljenih šest startova, no među njima je i onaj Ivana Jakovljevića na 200 metara koji se vjerojatno neće dogoditi. Okrnjena je tako i muška štafeta 4 x 400 metara, vidjet ćemo hoće li opet uskočiti neka zamjena. Od ostalih, među glavnim kandidatima za "postolje" su Bruno Belčić koji će s drugim prijavljenim rezultatom ući u utrku na 3000 metara sa zaprekama te Hrvoje Neralić, koji ima treće ovosezonsko vrijeme na 400 s preponama. Helena Valentić trčat će 3000 metara "glat", a Marko Krivačić nastupa u utrci na 800 metara.