Atletika, juniorsko PH: Neralić i Belčić prvaci države, muška štafeta druga, Lea Novković treća!

Atletika, juniorsko PH: Neralić i Belčić prvaci države, muška
štafeta druga, Lea Novković treća!

Odlične rezultate postigli su atletičari Karlovca i drugog dana juniorskog prvenstva Hrvatske u Splitu. Nakon što je prvog dana Lea Novković postala prvakinja Hrvatske na 100 s preponama, a Hrvoje Neralić (110 prepone), Bruno Belčić (3000 metara) i Helena Valentić (3000 sa zaprekama) osvojili bronce, drugog dana natjecanja AK Karlovac dobio je još dva državna prvaka te osvojio jedno srebro i broncu.

Hrvoje Neralić juniorski je prvak Hrvatske na 400 s preponama. U odličnoj utrci s vremenom 55.55 slavio je ispred favoriziranog Cika iz Zagreba. Bruno Belčić, pak, superiorno je stigao do zlata u utrci na 3000 metara sa zaprekama - drugoplasiranog Paličku iz AK Rudolf Perešin (Gornja Stubica) ostavio je za gotovo punu minutu i u vremenu 9:25,81 i više nego uvjerljivo osvojio prvo mjesto. Podsjetimo, Neralić i Belčić narednog vikenda nastupaju i za juniorsku reprezentaciju Hrvatske na prvenstvu Balkana u turskom Istanbulu.

Srebrno odličje osvojila je muška štafeta na 4x400 metara. Marko Krivačić, Tin Dolšak, Patrik Rački i Hrvoje Neralić zaostali su samo za štafetom zagrebačkog Agrama.

Lea Novković, pak, nakon zlata na 100 s preponama, došla je i do bronce u utrci na 400 metara s preponama.

Sveukupno, s juniorskog prvenstva države Atletski klub Karlovac vraća se s tri zlata, jednim srebrom i četiri bronce - odličan rezultat!