Atletika: Bruno Belčić srebrni na 1500 metara, Lea Novković brončana na 100 metara s preponama

Atletika: Bruno Belčić srebrni na 1500 metara, Lea Novković
brončana na 100 metara s preponama

Prvog dana seniorskog prvenstva Hrvatske u atletici, glavnog ovogodišnjeg domaćeg natjecanja, predstavnici Atletskog kluba Karlovac imali su šest startova i osvojili dva odličja.

Najbolji sportaš grada Karlovca za 2018. godinu, Bruno Belčić, odlično je otrčao na 1500 metara i osvojio drugo mjesto i srebrno odličje.

Belčić i pobjednik Mergon iz AK Križevci daleko su odmakli svim ostalim suparnicima i vodili borbu za zlato, Križevčanin je u finišu ipak bio brži, a tek sedam sekundi iza Mergona i Belčića kroz cilj je protrčao brončani Marino Bloudek iz riječkog Kvarnera.

Oduševila je i mlada Lea Novković, koja je tek na izlaznom kadetskom godištu, a oko vrata ima seniorsku broncu! Uspjelo joj je to u njenoj glavnoj disciplini, 100 metara s preponama. Pobjednica Ivana Lončarek, atletičarka Agrama s europskom reputacijom, bila je dakako nedostižna, a drugo mjesto osvojila je Natalija Švenda iz Dinamo Zrinjevca.

Puno se očekivalo i od Helene Valentić u utrci na 3.000 metara sa zaprekama, no Karlovčanka nije došla do cilja u svojoj najdražoj disciplini. Do trenutka pisanja ovog teksta nismo uspjeli saznati je li riječ o ozljedi, padu... ili nekom drugom razlogu.

Danas su još nastupili Ivan Katić i Tin Dolšak na 400 metara - Katić je zauzeo osmo, a Dolšak jedanaesto mjesto te Hrvoje Neralić na 110 metara s preponama - bio je sedmi.

Četvrtak je drugi dan natjecanja, a Karlovčane očekuje još sedam startova. S posebnim zanimanjem očekuje se muški steeplechase u kojem sudeći po ovogodišnjim rezultatima veliku borbu za zlato imaju voditi naš Belčić i Svalina iz zagrebačkog Agrama. Do odličja bi mogla i muška štafeta 4x400 metara, Ivan Katić na 800 metara... a i ostali su tu negdje blizu.