Atletičarima Karlovca čak 11 odličja na pojedinačnom prvenstvu HALS-a, od toga četiri zlatna

Atletičarima Karlovca čak 11 odličja na pojedinačnom prvenstvu
HALS-a, od toga četiri zlatna

U Varaždinu je održano pojedinačno prvenstvo HALS-a, na kojem su u konkurenciji čak 27 klubova iz središnje i sjeverne Hrvatske te goste iz Slovenije (celjski Kladivar) i individualne natjecatelje (bez kluba) s velikim uspjehom nastupili atletičari i atletičarke Karlovca. Oni su osvojili čak 11 odličja, od toga četiri zlatna, pet srebrnih i dva brončana.

Od 27 klubova barem jedno odličje osvojilo je njih 19, a AK Karlovac plasirao se na sedmo mjesto u ukupnom poretku.

U konkurenciji mlađih kadetkinja zlato je svojila Marta Novković u bacanju vortexa, koja je s hicem od 47,77 metara bila za gotovo tri metra bolja od drugoplasirane Koprivničanke. Hrvoje Neralić u konkurenciji starijih juniora bio je gotovo jednako uvjerljiv u utrci na 400 s preponama, ostavivši drugoplasiranog atletičara tri sekunde iza sebe. Kod starijih juniora osvojena su još dva zlata, no stjecajem okolnosti zapravo bez borbe - Hrvoje Neralić tako nije imao konkurenciju u utrci na 100 metara, a Bruno Belčić u skoku u vis.

Dva srebra osvojio je mlađi kadet Franjo Špišić - on je osvojio druga mjesta u utrkama na 60 i na 300 metara. Srebrna odličja osvojile su i tri djevojke - starija kadetkinja Lea Novković na 200 metara, Irina Vidiček-Ljubojević u istom uzrastu na 600 metara te starija juniorka Helena Valentić na 3.000 metara.

Brončana odličja osvojili su mlađi junior Tin Dolšak na 300 s preponama i stariji junior Bruno Belčić na 400 s preponama. Vrlo blizu odličja bila je i Nera Malović, četvrta u utrci mlađih kadetkinja na 300 metara.

U Varaždinu su nastupili i mladi atletičari i atletičarke KA-Tima. Ostvarili su solidne rezultate, ali nisu uspjeli doći do odličja. Najbliže je bio Jakov Perinac koji je u konkurenciji limača bio četvrti u skoku u dalj, samo pet centimetara nedostajalo mu je do bronce.