Atletičari Karlovca vrlo dobri šesti u ekipnom prvenstvu Hrvatske, stigla i dva zlata te srebro u Kupu Hrvatske

Atletičari Karlovca vrlo dobri šesti u ekipnom prvenstvu Hrvatske,
stigla i dva zlata te srebro u Kupu Hrvatske

U Zagrebu je ovog vikenda održana završnica Kupa Hrvatske u atletici za seniore i seniorke, kao i ekipno prvenstvo Hrvatske u istoj konkurenciji. Atletičari Karlovca postigli su zaista vrlo dobre rezultate te osvojili šesto mjesto u ekipnom prvenstvu Hrvatske, a u Kupu su osvojili dva zlatna i jedno srebrno odličje.

Posebno dobar vikend imao je Bruno Belčić, koji je osvojio zlato na 1.500 metara te srebro na 3.000 metara sa zaprekama. U obje utrke vodio je veliku borbu sa svojim i inače velikim rivalom Filipom Svalinom iz zagrebačkog Agrama - Karlovčanin je bio brži prvog dana natjecanja na 1.500, a Svalina je uzvratio u "steeplechaseu" dan kasnije.

Drugo karlovačko zlato osvojio je Ivan Katić na 800 metara i to u jednoj od najzanimljivijih i najuzbudljivijih utrka dana - u konačnici je nakon krajnje izjednačenog finiša za samo tri stotinke bio bolji od Dominika Babića iz riječkog Kvarnera!

Sasvim blizu odličja, ali zamalo kratki (no uz lijepu zalihu bodova za ekipno prvenstvo) ostali su Hrvoje Neralić na 400 metara s preponama te štafeta 4x400 (Rački, Belčić, Katić, Neralić) s četvrtim mjestima.

Djevojke se u Karlovac vraćaju bez odličja, no s obzirom na malobrojnost i mladost ekipe to i nije čudno. Najbliže je bila Lea Novković, vrlo dobra četvrta u utrci na 100 s preponama.