4. NL Zagreb - Nogometaši Karlovca 1919 svladali Gaj sa 1:0, Slunj bolji od Croatije sa 2:1

4. NL Zagreb - Nogometaši Karlovca 1919 svladali Gaj sa 1:0, Slunj
bolji od Croatije sa 2:1

Nogometaši Karlovca 1919 i Slunja ostvarili su važne pobjede u pretposljednjem 14. kolu jesenskog dijela sezone 4. NL Zagreb. Karlovčani su na stadionu Branka Čavlovića - Čavleka i u borbenoj, ali dosta nervoznoj utakmici s puno žutih kartona, uspjeli svladali Gaj sa 1:0 pogotkom Turkalja u 75. minuti iz kaznenog udarca. Karlovčanima su ovo izuzetno bitni bodovi, jer su sa dvanaestog mjesta skočili na "mirno" deveto, a u posljednjem jesenskom kolu očekuje ih gostovanje kod zabočke Mladosti.

Slavili su i Slunjani na svom terenu protiv Croatije iz Hrastja. Gosti su bili suparnik po mjeri Slunju koji je u posljednjim kolima upao u krizu, no nisu domaći do pobjede došli lako. Ipak, nakon što je Croatia došla u vodstvo, gostima je krajem prvog i početkom drugog dijela presudio Jurčević golovima u 44. i 48. minuti, dovoljnim za konačnih 2:1 i vrlo vrijedna tri boda s kojima je Slunj skočio na sedmo mjesto. U posljednjem kolu nogometaši Slunja gostuju kod Save Strmec.