4. NL - Nogometaši Karlovca 1919 "torpedirali" Croatiu, Slunjani tri puta vodili pa izgubili u Samoboru

4. NL - Nogometaši Karlovca 1919

Kada bi se računale samo domaće utakmice, nogometaši Karlovca 1919 imali bi gotovo idealan start u novu sezonu 4. NL. Nakon što su u prvom kolu na Čavlekovom stadionu sa 7:2 svladali petrinjsku Mladost, danas su u izuzetno teškim uvjetima, pod jakom kišom, sa 6:0 bili bolji od Croatie iz Hrastja. Nažalost, između dvije pucački sjajne subote došao je nezgodan poraz na gostovanju kod Jaruna (2:1) pa to kvari početni dojam.

Protiv Croatije je iznimno raspoložen bio Štefančić koji je postigao hat-trick. Doveo je Karlovčane u vodstvo u 34. minuti iz kaznenog udarca nakon što je u šesnaestercu gostiju oboren Novinić. U 55. minuti Karlovčani su povisili na 2:0 autogolom Filipovića, a potom je Štefančić u 65. i 72. minuti u potpunosti riješio pitanje pobjednika. U završnici su na konačnih 6:0 povisili Novinić i Pušić.

Slunj je poražen na gostovanju u Samoboru, ali zaista ima za čime žaliti. Slunjani su, naime, vodili čak tri puta (golovima Radočaja, Turkalja i Jurčevića), no domaći su svaki put izjednačili, a kod 3:3 i preuzeli konce igre i s još dva pogotka došli do pobjede rezultatom 5:3.

U četvrtom kolu, 9. rujna, Slunj će na svom stadionu dočekati ekipu Gradića, dok Karlovac 1919 gostuje kod Dinama iz Odranskog Obreža.