1.B liga: Odbojkašice Karlovca svladale Novi Zagreb sa 3:1, u sljedećem kolu derbi protiv Don Bosca u Zagrebu

1.B liga: Odbojkašice Karlovca svladale Novi Zagreb sa 3:1, u
sljedećem kolu derbi protiv Don Bosca u Zagrebu

U šestom kolu 1.B odbojkaške lige, odbojkašice Karlovca ubilježile su i petu pobjedu i tako i definitivno potvrdile kako nije bilo razloga bojaznima da će pomlađena ekipa ove godine imati poteškoća u ovom rangu natjecanja. Naprotiv, Karlovčanke igraju borbeno, ali i lijepo za oko, što rezultira pobjedama, a jedini poraz ubilježen je protiv zagrebačke Mladosti II koja će vrlo vjerojatno ove sezone "prošetati" ligom.

U ogledu protiv Novog Zagreba karlovačke odbojkašice odigrale su tri odlična seta, a jedan prespavale pa je u skladu s tim i rezultat susreta - 3:1. U prvom setu 25:19 za Karlovac, a potom drugi set za zaborav uz 15:25. U trećem setu opet su bolje bile domaće, opet i s identičnih 25:19, a u četvrtom smo se na trenutak pobojali da slijedi nova repriza - gošće su ga otvorile sa 1:5, no na servis je došla Tjaša Malnar i zaredali su domaći poeni sve do prednosti 7:5. U nastavku od 2 do 4 poena prednosti za domaće, pokušavale su se gošće priključiti ali nije išlo, a na samom kraju posve su se predale i Karlovčanke sa 25:18 dolaze do nova tri boda.

Nakon ove pobjede odbojkašice Karlovca su na četvrtoj poziciji ljestvice sa 14 bodova, baš koliko ima i trećeplasirani Don Bosco. U sljedećem kolu u Zagrebu će se sastati upravo ove dvije ekipe u malom derbiju kola.

Pod vodstvom trenerice Irene Zdjelar, u ogledu protiv Novog Zagreba igrale su: Grčić, Šalković, Malnar, Luketić, Kolaković, Prahović, Banjavčić, Vuk, Dujmović, Šolić, Maradin, Grubešić, Vrbanić i Badanjak.

Vrijedi pohvaliti i publiku koja je tijekom cijelog susreta pružala glasnu podršku Karlovčankama.